Nazywam się Dorota Hołownia. W maju 2007r zaczęłam uczyć się Tańca Brzucha w Szczecińskiej Szkole Tańca Milagro. Uczestniczyłam w obozach tanecznych i w latach 2007-2013 jeździłam na warsztaty Tańca Brzucha prowadzone przez wiele utalentowanych i pięknych Tancerek. Poznałam różne techniki Tańca Brzucha, np. klasyczna, egipską, burleskę, Tribal, ATS i Drum Solo. Dyplomy poniżej.
Od maja 2008r zaczęłam uczyć Tańca Brzucha. Moja pierwszą grupą były Szczecińskie Amazonki. Jesienią 2008r zaczęłam tworzyć własne grupy Tańca Brzucha dla Kobiet Dojrzałych. Moja najmłodsza uczennica miała 12 lat a najstarsza 83. Ucząc, tworząc choreografie, prowadząc własne obozy Tańca Brzucha zobaczyłam jak Taniec Brzucha zmienia Kobiety wewnętrznie i zewnętrznie. Jak przestaje mieć znaczenie waga, rozmiar, wzrost, kolor oczu i włosów, wykonywane stanowisko, ilość dzieci a zaczyna mieć znaczenie poczucie siebie samej, swojego ciała, jak wzrasta samoakceptacja i poczucie własnej wartości. Kobiety przychodzące na zajęcia chcą zrobić coś dla Siebie, nauczyć się pełnego zmysłowości i gracji Tańca Brzucha ale też przechodzą trudne dla Siebie chwile, zmagają się z samotnością, rozwodem, wdowieństwem, samotnym macierzyństwem. To cotygodniowe przychodzenie na zajęcia, wygadanie się przed innymi Kobietami, znalezienie zrozumienia i wsparcia, czasem wspólna kawa po treningach, wytańczenie się, rozruszanie zastałych ramion, założenie pasa z monetkami, stroju na występy, zatańczenie choreografii na Wieczorkach Orientalnych dla samej Siebie i przed swoimi bliskimi podnosi samoocenę i poczucie własnej wartości.
Systematyczna nauka Tańca Brzucha, dobrze dobrana dieta, cierpliwość, poczucie humoru pomaga odnaleźć harmonię i wewnętrzną równowagę. Poniżej wklejam linki z różnymi wagowo, wiekowo Tancerkami i Tancerzami Belly Dance:

Co daje taniec brzucha : akceptację siebie, świadomość własnego ciała, elastyczność, grację, wzmocnienie mięśni brzucha, ud, rąk, pleców, rozładowuje napięcie i daje dobrą zabawę.

Zapraszam na zajęcia !